enpl

PIEŚNI NASZYCH SĄSIADÓW - KONCERT MULTIMEDIALNY

 

18.06.2014 (środa) godz. 19:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej
w Synagodze pod Białym Bocianem
ul. Włodkowca 5a, Wrocław

Wystąpią artyści neTTheatre: Paweł Passini, Daniel Moński, Beata Passini, Joanna Kaczmarek oraz
gość specjalny - Łukasz Walewski z Centre of Performing Arts MITOS.

ORGANIZATORZY:

Centrum Kultury z Lublina
Fundacja Bente Kahan
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu
Czasopismo Naukowe "Studia Bliskowschodnie".


Zapraszamy na koncert multimedialny "Pieśni Naszych Sąsiadów" do Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, który odbędzie się 18 czerwca 2014 r. o godz. 19:00. W jego trakcie zostaną zaprezentowane pieśni i melodie przypominające o wielokulturowym sąsiedztwie polsko-żydowskim i wielopłaszczyznowym przenikaniu się tradycji obu narodów, w tym również na polu muzyki.
Koncert zostanie wykonany przez artystów z zespołu neTTheatre - Pawła Passiniego, Daniela Mońskiego, Beatę Passini, Joannę Kaczmarek oraz gościa specjalnego - Łukasza Walewskiego z Centre of Performing Arts MITOS z Cypru.
Integralną częścią widowiska będą wizualizacje przygotowane przez Marię Porzyc na podstawie materiałów zebranych podczas badań terenowych, dotyczących ukrywania Żydów przez Polaków na terenie całego kraju. Ponadto koncertowi będzie towarzyszyć krótka relacja ze wspomnianych badań przygotowana przez dr Patrycję Dołowy.
Wstępem do koncertu będzie prezentacja Eleny Agathokleous z MITOS z Cypru na temat europejskiego projektu artystycznego, pt. ‘Songs of My Neighbours’, którego integralną częścią jest organizowany koncert.
"Pieśni Naszych Sąsiadów" są częścią europejskiego projektu teatralnego pt. "Songs of My Neihgbours" realizowanego przez trzy zespoły artystyczne z Polski, Cypru i Włoch. W każdym z zaangażowanych krajów przeprowadzone zostały badania terenowe dotyczące wielokulturowego sąsiedztwa: polsko-żydowskiego, cypryjsko-tureckiego i włosko-romskiego. Na ich podstawie zostały zorganizowane wydarzenia kulturalne dla społeczności lokalnych Cypru, Włoch i Polski (koncerty, pokazy i prezentacje) oraz powstały trzy spektakle teatralne, oparte na historiach zebranych w czasie badań.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław i Miasta Lublin.


ZAANGAŻOWANI ARTYŚCI:

Muzycy: Paweł Passini, Beata Passini, Daniel Moński, Joanna Kaczmarek, Łukasz Walewski,
Wizualizacje: Maria Porzyc,
Prezentacja audio-wizualna: Patrycja Dołowy,
Konsultacja naukowa: Aleksandra Wilczura,
Koordynacja: Łukasz Wójtowicz,
Prezentacja europejskiego projektu: Elena Agathokleous.

PATRNERZY I PATRONI PROJEKTU:

Centre of Performing Arts MITOS z Lemesos (Cypr),
Teatro Astragali z Lecce (Włochy),
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu,
Muzeum Historii Żydów Polskich z Warszawy,
Urząd Miasta Lublin,
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.
Fatal error: Method View::__toString() must not throw an exception, caught Error: Call to undefined method Request::instance() in /application/views/template/template.php on line 0